Praha.cz

 
Business zprávy
Pro studenty je IT obor zlatý důl. Trh si je žádá a velká poptávka neklesne ani za deset let
Pátek, 30. září 2016 14:47
Pro studenty je IT obor zlatý důl. Trh si je žádá a velká poptávka neklesne ani za deset let

Praha – Mezi jednoznačně nejžádanějšími pozicemi na trhu práce i v samotném oboru informačních technologií jsou IT vývojáři, správci sítí a databází, aplikační specialisté a grafičtí návrháři. Aktuální odhady hovoří až o 30 000 chybějících IT specialistech a návrhářích. Třeba pražské firmy tak začaly rekrutovat už studenty na středních školách, a to ještě před ukončením jejich studia. Zájem je podle vyjádření zástupců těchto škol obrovský.

Celý článek...
 
Kam v Praze na dobrý oběd?
Pondělí, 05. září 2016 05:00
Portál Meníčka.cz - www.menicka.cz

Hledáte, co kde mají k obědu? Kam vyrazit o polední pauze? Prohledáváte ve Vašem okolí den co den webové stránky jednotlivých restaurací? Čas oběda se nezadržitelně blíží a Vy stále tápete? Odpověď na tyto otázky je jednodušší, než si myslíte – portál menicka.cz. Databáze v Praze obsahuje celkem 562 gastronomických provozoven.

Celý článek...
 
Vybíráme byt pro rodinu v Praze: Zaostřeno na nejdůležitější kritéria
Pátek, 08. červenec 2016 17:49

Máte nutkání „opustit lokál“ a uvelebit se v novém bytě v Praze, který ten stávající předčí snad ve všech ohledech? Pokud je vašim hnacím motorem rozrůstající se rodina, pravděpodobně vám skutečně nezbude, než se poohlédnout po větším bydlení. Prozradíme vám, na co si dát pozor.

Celý článek...
 
Letošní zdražení vody přinese Praze 440 milionů korun
Pátek, 03. červen 2016 16:59
EKOMPLEX

Od 1. dubna platí obyvatelé Prahy za vodu více než je celostátní průměr. V době minimální inflace poskočila cena vody o necelých osm procent. Nyní Pražané platí 85,18 korun za metr krychlový namísto 79 korun. Celostátní průměr nyní činí zhruba 83 korun.

Celý článek...
 
Ceny bytů v Praze stoupají méně než na jihu Moravy
Čtvrtek, 02. červen 2016 13:57

Více než 80 % Čechů touží bydlet ve vlastním bytě nebo domě. Zjistili to výzkumníci ze Sociologického ústavu AV ČR. Oproti roku 2001 je to o 5 % víc. Častou překážkou při pořizování vlastního bydlení jsou ale peníze.

Celý článek...
 
Rozhodující kritéria při výběru bytu v Praze? Cena, lokalita a dopravní dostupnost!
Čtvrtek, 02. červen 2016 09:50

Nemáte-li s výběrem bytu předchozí zkušenosti, můžete snadno šlápnout vedle. Klíčovými parametry jsou cena, lokalita a dopravní dostupnost, ale najdou se i další kritéria, která byste neměli podcenit. Například to, jestli je pozemek ve vlastnictví developera, což si lze jednoduše ověřit výpisem z katastru nemovitosti. Prodej nových bytů obvykle začíná v momentě, kdy je hotová projektová dokumentace, takže již musí být vyřešena i otázka vlastnictví pozemku.

Celý článek...
 


Strana 3 z 18