Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (08. 02. 2016 - 14. 02. 2016)
Neděle, 07. únor 2016 08:59
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (08. 02. 2016 - 14. 02. 2016), foto: pixabay.com

Nedokážete si představit polední jídlo bez výborné polévky? V následujícím týdnu ji nemusíte připravovat doma, ale můžete ji ochutnat na Andělu přímo od kuchařských mistrů. Zpestřit si všední den můžete i návštěvou výstav, koncertu či přednášky. Pro ty, kteří preferují pobyt na čerstvém vzduchu, je připraven masopust s pravou českou zabíjačkou, dvouhodinová vycházka se strašidly a dokonce i trochu toho zimního sportování.



Polívková smršť na Andělu

08. 02. – 12. 02. 2016

Ilustrační foto z webu www.pixmac.cz Ochutnat výbornou polévku od předních českých kuchařů můžete opět na Andělu. Během následujícího týdne budete mít možnost ochutnat zelňačku, bramboračku, topinamburový krém, mrkvovou polévku s koriandrem i Thajskou Tom Yum. Na správnou nutriční hodnotu a složení polévek bude i tentokrát dohlížet dietoložka Kateřina Cajthamlová. Polívková smršť nenabízí jen gastronomický zážitek, ale současně pomáhá. Výtěžek poputuje na konto společnosti ERGO Aktiv, která poskytuje účinnou rehabilitaci hlavně mladým lidem po mozkové příhodě a úrazech hlavy.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Pěší zóna Anděl, Praha 5 – Smíchov



Nejdražší mince světa

09. 02. – 12. 02. 2016

Nejdražší mince světa - legendární Flowing Hair Liberty Dollar z roku 1794 z webu www.nm.cz Výstava legendární Flowing Hair Liberty Dollar z roku 1794 zahajuje v Praze celoevropské turné. Během své cesty navštíví slavná mince celkem osm evropských metropolí. Nejdražší minci světa společně s originálem kopie Deklarace nezávislosti USA z roku 1776 bude možné vidět v Nové budově Národního muzea od 9. do 12. února. Výstava bude přístupná zdarma a vstup bude mimořádně z boku Nové budovy Národního muzea z Wilsonovy ulice. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Národní muzeum – Nová budova, Vinohradská 1, Praha 1 - Nové Město



Břevnovský masopust

09. 02. 2016

Plakát k akci z webu www.spolekbrevnovskychzivnostniku.cz V Praze se koná velké množství masopustních průvodů. Možná jste již nějaký navštívili, možná ne. Proto zde máme pozvánku na 22. ročník Břevnovského masopustního průvodu, který vyrazí v úterý v 16 hodin od KC Kaštan. Po udělení masopustního práva starostou Prahy 6 se průvod plný masek, hudebníků a dalších návštěvníků vydá po Bělohorské ulici k hotelu Pyramida, kde se bude pochovávat basa. Masopustní veselí končí právě u hotelu Pyramida, kde na všechny čeká pravá česká zabíjačka, příjemná hudba i tanec. Deset nejkrásnějších a nejnápaditějších dětských masek bude odměněno.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Kaštan, Bělohorská 150/201, Praha 6 - Břevnov



Slavnostní koncert k 70. výročí založení ZUŠ Lounských

09. 02. 2016

 Slavnostní koncert ZUŠ Lounských k 70. výročí založení školy z webu www.nrpraha.cz Základní umělecká škola Lounských slaví v letošním roce 70. výročí založení školy. Oslavy zahájí slavnostním koncertem ve Velkém sále Novoměstské radnice, na kterém se představí žáci všech čtyř oborů – hudebního, literárně dramatického, tanečního a výtvarného. Vstupné je dobrovolné.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2



Přednáška Závodníci a jejich vozy na Masarykově okruhu

09. 02. 2016

Masarykův okruh z webu www.postovnimuzeum.cz V rámci doprovodných programů k výstavě Václava Zapadlíka „Známky s vůní benzínu“, se v Poštovním muzeu v Praze uskuteční zajímavá přednáška o historii závodů na Masarykově okruhu v letech 1939 - 1949. Povídání Oldřicha Smoly, odborníka na historii automobilů značky Maserati, oživí dobové fotografie a filmy.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Poštovní muzeum, Nové mlýny 2, Praha 1



Pražský pohár v běhu na lyžích

10. 02. 2016

Plakát k akci z webu www.skiparkchuchle.cz Všem milovníkům bílé stopy se otevírá pátý ročník znovuobnoveného tradičního závodu, který se pojede ve skiareálu v Chuchli. Závod navazuje na tradiční závody, konané v pražském Krčském lese naposledy v roce 1942. Každý závodník obdrží horký nápoj na uvítanou. Pokud nemáte vlastní vybavení, vše si je možno zdarma zapůjčit. Pokud nemáte chuť závodit, můžete si jen tak zaběžkovat či podpořit zúčastněné závodníky.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: SkiPark Velká Chuchle, Radotínská 69, Praha 5 - Velká Chuchle



Světová výstava Titanic

10. 02. – 30. 06. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Až do konce června můžete odhalit tajemství Titanicu a prožít atmosféru počátku 20. století! Světová výstava Titanic Vám přiblíží nejen konkrétní příběhy mnoha cestujících na legendárním Titanicu, ale také období technických objevů a společensko-politickou situaci počátku 20. století v Evropě i ve světě. Návštěvníci uvidí stovky originálních artefaktů vyproštěných ze slavného vraku na dně oceánu. Mezi exponáty jsou části vybavení lodi, kusy nábytku, porcelán a osobní předměty cestujících, jako jsou šperky, kabelky i části oblečení. Díky dokonalé rekonstrukci kajut, strojovny nebo jídelny návštěvníci nasají atmosféru přepychu a technického pokroku počátku 20. století. Zažijí nádheru dobových interiérů i hluk strojoven a dotknou se osudného ledovce.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: PVA Letňany, Beranových 667, Praha 9 - Letňany



Tajuplné průchody Starého Města

12. 02. 2016

Ilustrační foto z webu www.pixmac.cz Kdo preferuje v zimním období spíše procházky, jistě uvítá dvouhodinový průchod Starým městem provázený jedním z pražských strašidel. Projdete se místy, kde běžného turistu nepotkáte, za to se objeví nějaké to strašidlo. Po zjevení vám sdělí důvod svého prokletí, a tak se dozvíte řadu smutných, ale i veselých pověstí. Vychází se v 18.00 hodin z Anenského náměstí.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Anenské náměstí naproti Divadlu na Zábradlí, Praha 1


(ewe)