Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (14. 03. 2016 - 20. 03. 2016)
Neděle, 13. březen 2016 11:21
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (14. 03. 2016 - 20. 03. 2016), foto: pixabay.com

S blížící se oslavou svátků jara roste i množství akcí s velikonoční tématikou, které ani v Praze nechybí. Kromě toho se však můžete vydat na celou řadu festivalů jako je festival současného výtvarného umění Art Prague, mezinárodní festival české a slovenské módy Prague Fashion Week, Febiofest či Žižkovská noc. Děti nahlédnou do tajů kouzel a naopak ti starší se mohou pobavit u hudebního a tanečního vystoupení v rámci Memoriálu Zdeňka Hrona. Přejeme hezkou zábavu!Tajemství magie

04. 03. – 20. 3. 2016

Plakát k akci z webu www.oc-sestka.cz Jak lze změnit vodu na víno a jak udělat z obyčejných hřebíků zlato? Tyto a mnohé další záhady, včetně mistrovských triků legendárního Davida Copperfielda, odhalí velkolepá interaktivní výstava Tajemství magie v OC Šestka. Odhalte i vy tajemství magie, poznejte, co stojí za legendárními kouzelnicinými triky, kterým podlehl celý svět, a nechte se zmást neuvěřitelnými optickými iluzemi!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: OC Šestka, Fajtlova 1090/1, Praha 6Velikonoce v Písecké bráně

13. 03. – 28. 03. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Městská část Praha 6 pořádá tradiční oslavy velikonočních svátků. Návštěvníky čeká bohatý doprovodný program, na kterém vystoupí dětské i profesionální divadelní a hudební soubory. V rámci rukodělných dílen pak budou mít možnost vyzkoušet si výrobu ozdob z tradičních materiálů za pomoci odborníků a nahlédnou do lidových zvyků a řemesel. Vstup na všechny akce je volný!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Písecká brána, K Brusce 5, Praha 6Art Prague 2016

15. 03. – 20. 03. 2016

Logo Art Prague 2016 z webu www.artprague.cz V průběhu jednoho týdne mohou příznivci současného výtvarného umění obdivovat téměř všechny výtvarné obory, ať se jedná o malbu, grafiku, sochy či videoprojekce, pod jednou střechou v Kafkově domě. Sběratelům, umělcům i laické veřejnosti nabídne patnáctý ročník festivalu Art Prague originální díla od přibližně 250 autorů z více jak 30 galerií. Loňský ročník přišel s novým návrhem postupného propojování České republiky se zahraniční uměleckou scénou, letos se v tomto postupu pokračuje a bude tak probíhat za účasti umělců a odborníků z České republiky a USA.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Kafkův dům, nám. Franze Kafky 1, Praha 1 - Staré MěstoVelikonoční jarmark ve Škodově paláci

16. 03. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Pestrá nabídka různých dekoračních předmětů, ale také potravin, svíček, mýdel, hraček a samozřejmě výrobků s velikonoční tématikou čeká na návštěvníky Velikonočního jarmarku s prezentacemi výrobků chráněných dílen, terapeutických skupin i ukázkami prací studentů pražských odborných škol. K vidění a zakoupení budou také ukázky zlatnické práce, mosazné rytiny, truhlářské a řezbářské výrobky i jarní květiny.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Vestibul Škodova paláce, Jungmannova 29, Praha 1Memoriál Zdeňka Hrona

16. 03. 2016

Taneční soubor MARIETTA z webu www.pruhon.cz Ve společenském sále KC Průhon se uskuteční vzpomínkový večer plný hudby a tance na počest kapelníka Zdeňka Hrona, stálého člena kapely Sešlost, kterého si lidé oblíbili pro jeho muzikantské umění a mimořádný smysl pro humor. Na pódiu vystoupí taneční soubor Marietta, jehož členky ve věku od 50 do 81 let tančí pro radost nejen sobě, ale i ostatním.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: KC Průhon, Socháňova 1220/27, Praha 6 - ŘepyMercedes-Benz Prague Fashion Week

16. 03. – 23. 03. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com V polovině března se v Praze opět uskuteční největší módní událost České republiky, a to mezinárodní festival české a slovenské módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Na festivalu představí své aktuální kolekce na příští sezonu vybraní návrháři z Česka i Slovenska. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře i tematický doprovodný program. MBPFW podporuje lokální kreativitu, vyhledává nové talenty a inspiruje. Každý rok se ho účastní významné mezinárodní osobnosti módního průmyslu.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Atelier A1 na Strahově, Vaníčkova, Praha 6 – StrahovČínské znakové písmo

17. 03. 2016

Čínské znakové písmo– pohled do tisíciletí kultury historie Číny z webu www.nm.cz Patříte k těm, kterým čínské písmo připomíná snítka rozsypaného čaje? Nebo právě naopak se zajímáte o čínskou kulturní historii? Ať tak či onak, zavítejte do Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde se k výstavě Říše středu koná přednáška představující historii čínského jazyka a především čínského písma, které je zajímavým pohledem do dlouhé kulturní historie Číny. Posluchači se seznámí se způsobem psaní čínských znaků, s principy tvoření významu znaků, s proměnami psaní a významu znaků v dějinách, s tvorbou víceznakových slov, a s otázkami tvorby moderní slovní zásoby.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1Žižkovská noc

17. 03. – 19. 03. 2016

Logo k akci z webu www.prague.eu Na tři dny a tři noci se již po šesté spojí ty nejzajímavější podniky po celém Žižkově a přilehlých čtvrtích do unikátního festivalového světa! Multižánrový festival Žižkovská Noc nabídne přes šedesát scén v klubech, divadlech, kavárnách, hospodách i galeriích. Těšte se na obsáhlý program, který bude zahrnovat přes tři stovky interpretů z celého světa. A jako vždy za minimální vstupné na celý festival!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaMezinárodní filmový festival Febiofest 2016

17. 03. – 25. 03. 2016

Plakát k akci z webu www.febiofest.cz Letošní 23. ročník Mezinárodního festivalu Praha – Febiofest nabídne, jako každý rok, ty nejlepší filmy z prestižních festivalů celého světa. Hostit bude i významné zahraniční osobnosti. Součástí festivalu bude také hudební doprovodný program Febiofest Music Fest. Příznivci hudby si postupně poslechnou pestrou paletu hudebních stylů – od rocku a popu přes punk a metal až k psychobilly.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Multikino Cinestar – Anděl, Radlická 3179/1E, Praha 5 - SmíchovVelikonoce v muzeu

18. 03. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Připravit se na všechny velikonoční zvyky a obyčeje můžete již o týden dřív v Národním zemědělském muzeu. Návštěvníci zde zjistí, jaké techniky zdobení kraslic jsou nejtypičtější a nejzavedenější v našich krajích a naučí se zdobit kraslice pomocí reliéfní voskové batiky. To však není vše! V rámci dílen se zájemci naučí vyrábět jarní zápichy do květinářů, stojánky na vajíčka, netradiční velikonoční přání a v neposlední řadě si pod vedením zkušeného lektora vyzkouší pletení pomlázek z vrbového proutí.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Národní zemědělské muzeum, Kostelní 44, Praha 7Velikonoce na Pražském hradě

18. 03. 2016 – 10. 04. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Na Pražském hradě se konají historicky první Velikonoce. Pro návštěvníky je každý den připraveno předvádění tradičních řemesel a o víkendech je zajištěn doprovodný program, na kterém se představí folklorní soubory v tradičních krojích. Během velikonočních svátků zde bude probíhat soutěž pro děti a mládež do 15ti let o nejkrásnější velikonoční kraslici.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Pražský hrad, Praha 1


(ewe)