Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (22. 02. 2016 - 28. 02. 2016)
Neděle, 21. únor 2016 12:59
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (22. 02. 2016 - 28. 02. 2016), foto: www.pixmac.cz

Prezentace hudby za doby Karla IV., setkání s mazlíčky v Toulcově dvoře, jedinečná atmosféra autorské tvorby i netradiční aktivity a nové zážitky nabízí příští dny těm, kteří na ně zatím nemají program. V Praze se konají také festivaly, které svým návštěvníkům nabídnou divadelní představení, výstavy, koncerty, besedy a mnoho dalšího. Přejeme hezkou zábavu!Festival Malá inventura

22. 02. – 29. 02. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Nejvýraznější počiny nového divadla za uplynulý rok rekapituluje v pořadí již 14. ročník mezinárodního festivalu Malá inventura. V rámci festivalu, jehož cílem je podpora cirkulace projektů, prezentace české kultury v zahraničí a v neposlední řadě kulturní networking, nabídne během 8 večerů celkem 37 akcí. Na nich se představí více než sedm desítek českých i zahraničních divadelních profesionálů. Letošní ročník zahájí třetí slavnostní Galavečer při příležitosti udílení cen Česká divadelní DNA, který se uskuteční v divadle Archa v pondělí 22. února. Program festivalu dále nabídne výběr nejvýraznějších inscenací v oblasti nového divadla, ostřílené matadory divadelního světa i Novou krev na scéně.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaFestival Mene Tekel

22. 02. – 28. 02. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Mezinárodní festival proti totalitě, zlu a násilí, pro paměť národa Mene Tekel se již desátým rokem koná v termínu kolem neblaze proslulého data 25. února. Během jednoho týdne se uskuteční zhruba třicet programů zahrnující výstavy, koncerty, filmové projekce, literární setkání, odborná kolokvia, besedy s pamětníky, autogramiády, interaktivní programy pro školní mládež, rekonstrukce politického procesu padesátých let aj. Divákům se také naskytne možnost setkat se s mnoha významnými osobnostmi z domova i ze zahraničí. Hlavním tématem tohoto ročníku bude Společenský, kulturní a duchovní život dětí a mládeže v době nesvobody.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaStředověké hudební nástroje a hudba v době Karla IV.

23. 02. 2016

 Plakát k akci z webu www.muzeumkarlovamostu.cz V rámci oslav 700. výročí narození Karla IV. se v Muzeu Karlova mostu uskuteční přednáška hudebního skladatele Lukáše Matouška. Ta se zaměří na prezentaci středověké hudby a hudebních nástrojů právě v době Karla IV.. Součástí programu budou také hudební ukázky.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Muzeum Karlova mostu, Křižovnické náměstí 3, Praha 1 - Staré MěstoMáme rádi zvířata

24. 02. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Plánujete si pořídit nějakého domácího mazlíčka? Pokud ano, navštivte zookoutek v Toulcově dvoře, kde na návštěvníky čekají nejen morčátka, králíčci a užovka. Zjistíte, co jsou tito domácí mazlíčci zač a co potřebují ke svému životu. Naučíte se, jak různé tvorečky pohladit, aby z toho měli potěšení i oni. Některé z nich společně nakrmíte a budete odcházet posíleni radostí, kterou přímé setkání se zvířaty člověku přináší. Na tuto akci je nutné se předem registrovat, tak dlouho neváhejte! Zbývají poslední volná místa.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, Praha 10Večer Open-MIC.cz

25. 02. 2016

Plakát k akci z webu openmic.infolk.cz Večery Open-MIC.cz jsou festivalem autorské tvorby. Nabízejí jeviště každému, kdo chce svou tvorbu představit. Pokud jste písničkář, básničkář nebo jinak definovaný performer a chcete svá díla přednést, či jen chcete zažít originální a jedinečnou atmosféru koncertu v příjemném prostředí kavárny, zavítejte do hudební kavárny Dadap, kde se jeden z těchto večerů koná.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Hudební kavárna Dadap, křižovatka Harfa, K Žižkovu 495/8, Praha 9 – VysočanyVečer hrou aneb Dobrovolníkem může být každý

25. 02. 2016

Plakát k akci z webu www.inexsda.cz Přijďte se přesvědčit o tom, že dobrovolnictví nemá bariéry. V netradičním prostředí Ta Kavárny se v rámci workshopu setkáte se spoustou zajímavých lidí, vcítíte se do kůže nevidomého a vyzkoušíte si tak, jaké to je dívat se na svět jinými smysly než jen očima či se naučíte říci „miluji tě“ ve znakovém jazyce. Neváhejte ani chvilku a přijďte strávit příjemné odpoledne plné netradičních aktivit a nových zážitků!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Ta Kavárna, Na Topolce 1714/1B, Praha 4Global Service Jam Prague

26. 02. – 28. 02. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com V průběhu víkendu 26. až 28. února se již po šesté sejdou kreativní lidé z celého světa na více než 100 různých místech v Evropě, Severní a Jižní Americe i v Austrálii a zapojí se do globální akce s názvem Global Service Jam. Jejím cílem je vytvoření nebo vylepšení služeb pro veřejnost. Praha se zapojí také, takže nic nebrání tomu, abyste se společného tvoření zúčastnili i vy! Téma se „džemaři“ dozví v pátek a v následujících 48 hodinách v malých týmech spojí své síly a za podpory inovačních designérů z IdeaSense se pokusí „nadesignovat“ novou službu, která má potenciál vyřešit každodenní problémy, kterým čelí lidé nejen doma ale třeba i po celém světě. Pokud máte nápad na novou službu, přijďte ji zrealizovat!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Centrum kultury Ethnomir, Legerova 40, Praha 2Hodina duchů ve městě duchů

26. 02. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Víte co stane v podzemní uličce duchů o půlnoci? Přijďte raději s předstihem ve 22 hodin a vydejte se s duchem do ulic, abyste se lépe ponořili do poetiky pražských pověstí a poznali osobně pár strašidel. Když už se začnete stávat součástí poetické staré Prahy, vstoupíte do Muzea pražských pověstí a strašidel, kde Vás v podzemí čeká půlnoční překvapení.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Muzeum pražských pověstí a strašidel, Mostecká 18, Praha 1


(ewe)