Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (25. 4. 2016 - 1. 5. 2016)
Neděle, 24. duben 2016 13:22
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (25. 4. 2016 - 1. 5. 2016), foto: pixabay.com

Poslední aprílový týden láká nejen na tradiční Pálení čarodějnic, ale také na zajímavé přednášky, výstavy, sport či mezinárodní veletrh vín, destilátů a delikates. Milovníci hudby všech žánrů si zase přijdou na své ve vestibulech pražského metra nebo na Pražském Majálesu, na kterém vystoupí celá řada těch nejžádanějších hudebních skupin. Bohatý program tohoto týdne si užijí zkrátka děti i dospělí.Létající talíře u Národního divadla

25. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Ukázky zábavných triků s frisbee, hudební vystoupení Honzy Roušara a unikátní fotografie zvětšených krevních buněk můžete vidět v pondělí 25. dubna na podestě Národního divadla od 14.30 do 18.30 hodin. Děti i dospělí si budou moci zdarma nechat nakreslit obrázek, či svoji karikaturu od profesionální kreslířky, naučit se nové dovednosti s frisbee a dozvědět se mnoho zajímavých informací. Akce chce upozornit na existenci hemofilie a seznámit veřejnost s okolnostmi, jež ji provázejí.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Národní divadlo, Národní 2, Praha 1 – Nové MěstoVýstava na Kampě: Karel IV. Jaký byl?

25. 4. – 25. 5. 2016

Plakát k akci z webu www.medialogue.cz Na přelomu dubna a května připomene pražská Kampa zajímavou expozicí významné výročí 700 let od narození římského císaře a českého krále Karla IV. Kolemjdoucí se mohou v mysli zatoulat do vrcholného středověku a prostřednictvím textů z dobových zpráv i vyobrazení panovníka na velkoformátových panelech, nahlédnout do života jednoho z nejpozoruhodnějších vladařů doby. Výstava bude všem návštěvníkům přístupná 24 hodin denně.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Kampa, Praha 1Astronomická symbolika Karlova mostu

26. 4. 2016

Plakát k akci z webu www.muzeumkarlovamostu.cz Přednáška astronoma a spisovatele Zdislava Šímy účastníkům poodhalí období středověku, což je doba Karla IV., která je silně spjata se symbolikou a astrologií. Součástí přednášky budou symbolické aspekty založení Karlova mostu a vytyčení Staroměstské mostecké věže. Stavba Karlova mostu započala snad již v 5:31 ráno 9. července roku 1357. Základní kámen stavby položil sám císař Karel, datum nebylo zvoleno náhodně. Ve 14. století bylo samozřejmé, že se pro veledůležité stavby sestavoval horoskop.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Muzeum Karlova mostu, Křížovnické náměstí 3, Praha 1Gastro Fair Víno a Delikatesy

26. 4. – 28. 4. 2016

Plakát k akci z webu www.vegoprag.cz Devatenáctý ročník mezinárodního veletrhu představí během tří dnů největší expozici vín, destilátů a dalších nápojů. V průběhu prvního dne se návštěvníkům představí nápoje a delikatesy ze zemí Visegradu, druhý den bude patřit čokoládám ze společnosti Fikar a v posledním dnu návštěvníci mohou zavítat mezi maďarská vína a delikatesy.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Výstaviště Praha Holešovice, Areál Výstaviště, Praha 7 - HolešoviceNalaďte se v metru

28. 4. 2016

Plakát k akci z webu www.dpp.cz Dopravní podnik hlavního města Prahy ve spolupráci s Konzervatoří a Vyšší odbornou školou Jaroslava Ježka připravili pro cestující pražským metrem další vydání tradiční hudební akce, která rozezní vybrané vestibuly pražského metra. V rámci pátého ročníku akce Nalaďte se v metru se cestující mohou těšit na čtyřicítku vystoupení ve vestibulech Nádraží Veleslavín, Florenc C, Muzeum A/C, Můstek B a ve stanicích Hlavní nádraží a Vltavská. Vystoupení se během celého dne ponesou napříč různými žánry – od jazzu přes folk, pop až po hardrock.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaČeský jóga sport šampionát a Jóga expo

28. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Poslední dubnový čtvrtek se Český Jóga Sport Šampionát a Joga Expo opět uskuteční přímo mezi širokou veřejností v OC Arkády Pankrác. Návštěvníci OC Arkády budou mít jedinečnou možnost dozvědět se více nejen o Bikram Yoze, která se těší velké popularitě po celém světě, ale také o jógových školách. Na programu budou rozhovory s hosty, kteří se tomuto sportu dlouhodobě věnují, doprovodná vystoupení i praktické ukázky poloh. Zájemci si také mohou vyzkoušet ukázkové hodiny jógy zdarma.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Arkády Pankrác, Na Pankráci 86, Praha 4 - NuslePříprava na pálení čarodějnic

28. 4. a 29. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Tradičně se v noci z 30. dubna na 1. května odehrává pálení čarodějnic. Jedná se o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk. Tuto noc se lidé scházejí u zapálených ohňů a slaví příchod jara. Proč však čekat až na poslední dubnový den! Připravit se na pálení čarodějnic a užít si spoustu zábavy můžete i předem na jedné z následujících akcí:


Dubnové čarodějnice na Jižáku - u vestibulu metra Opatov - směr Starý Chodov, více.

Čarodějnice v Loděnici Vltava - Loděnice Vltava, Libeňský ostrov, Praha 8 - Libeň, více.

Plážové pálení čarodějnic v Beachklubu Ládví - Beachklub Ládví, Chabařovická 4, Praha 8 – Kobylisy více.

Přípravný slet čarodějnic - LETNÍ SCÉNA, Národní kulturní památky Vyšehrad, Praha 2, více.

Čarodějnická stezka s Pexesem - Restaurace Kamínka, Nad Kamínkou 1523, Praha - Zbraslav, více.Mezinárodní den tance v OC Quadrio

29. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Obchodní centrum Quadrio se připojí k celosvětovým oslavám Mezinárodního dne tance a pro všechny zájemce připraví bohatý taneční program. Nejen všichni návštěvníci obchodního centra, ale i náhodní kolemjdoucí tak budou na piazze Quadrio svědky nabitého programu pro malé, velké i začínající tanečníky. Zábavné odpoledne odstartuje jeden z nejlepších tanečníků české historie Marek Dědík.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: OC Quadrio, Spálená 2121/22, Praha 1Pražský Majáles

29. 4. 2016

Logo Pražský Majáles z webu pvaexpo.cz Studentské oslavy jara a mládí vyvrcholí v pátek 29. dubna v podobě velkého open-air festivalu na letišti v Letňanech. Festivalové fanoušky již po dvanácté potěší vystoupení těch nejžádanějších kapel jako je například Kryštof, Horkýže Slíže, Mandrage, Wohnout, Xindl X či Vypsaná Fixa. Kupte si vstupenky předem, na místě se prodávat nebudou!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: PVA Letňany, Beranových 667, Praha 9 – Letňany


(ewe)