Praha.cz

 
Ostavte svátek zamilovaných v tropech
Sobota, 06. únor 2016 13:06
Ostavte svátek zamilovaných v tropech

Valentýn je jménem plným lásky, také zdraví a síly. Den svatého Valentýna pak připadá na 14. února a je svátkem lásky a náklonosti mezi partnery. Je to den, kdy se zamilovaní tradičně obdarovávají dárky, cukrovinkami či psaníčky s valentýnskou tématikou. Pokud však chcete tento svátek strávit netradičně, zavítejte do trojské botanické zahrady, kde je pro všechny zamilované připraven zajímavý program.


Chtěli byste oslavit svátek zamilovaných u sklenky vína v tropech? Nyní je to možné. Nemusíte cestovat tisíce kilometrů, stačí přijít do skleníku Fata Morgana v trojské botanické zahradě. Se svou milovanou osobou se 14. února od 18.30 hodin vydejte ruku v ruce divokou džunglí. Kromě nevšedního zážitku vás čeká sklenka vína, dárek v podobě kosmetického balíčku Palmolive a pro dámy samozřejmě květina.


„Kromě romantické atmosféry se návštěvníci seznámí nejen s afrodiziaky. Dozví se například o kakaovníku a čokoládě, která patří k těm nejlahodnějším. Čokoládu, jako horký nápoj kořeněný vanilkou a chilli, pili již staří Aztékové. Byla spojována s bohyní plodnosti a uctívána jako pokrm bohů,“ sdělila Eva Novozámská z trojské botanické zahrady.


Valentýn u krbu se sklenkou dobrého vína


Kdo dává přednost tradičnějšímu způsobu, jak oslavit zamilovanost, bude pro něj ideální vinotéka sv. Kláry. „Ve viničním domku bude praskat dřevo v krbu, víno z naší vinice nesmí u romantiky chybět a otužilci mohou se sklenkou vyjít na terasu, ze které je kouzelný výhled na celou Prahu. Při této příležitosti jsme také prodloužili otevírací dobu do 21 hodin,“ láká tisková mluvčí botanické zahrady v Troji Lucie Herberová.


Valentýnské provázení v šeru skleníku Fata Morgana je potřeba rezervovat dopředu, a to na e-mailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Cena činí 600 Kč za jeden pár. Místo ve vinotéce si rezervovat nemusíte. Pokud však chcete mít jistotu, můžete tak učinit na e-mailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


Foto: pixabay.com

Zdroj: Botanická zahrada Praha

(ewe)