Praha.cz

 
Setkání milovníků, pěstitelů a znalců bylin v NZM
Čtvrtek, 21. duben 2016 07:34
Setkání milovníků, pěstitelů a znalců bylin v NZM

Bylinky a jejich léčivá moc, zdraví a zdravý životní styl, ale také gastronomie, kosmetika, aromaterapie... to všechno najdete na BylinkoFestu, jehož první ročník se koná v sobotu 23. dubna v Národní zemědělské muzeum (NZM) . Na festivalu bylinek si kromě řady vědomostí mohou návštěvníci nakoupit řadu bylinkových produktů a sazenic, které jen tak neseženou. Program bude opravdu nabitý.


VNZM to tuto sobotu bude skvěle vonět. Pro první ročník setkání milovníků a pěstitelů bylinek BylinkoFest 2016 připravili organizátoři téměř deset hodin atraktivního programu, workshopy, přednášky, semináře, prezentace a degustace, burzu bylin, prodej přírodních produktů, diagnostiku a poradenství, a také soutěž o nejlepší rodinný bylinkový recept, které se zájemci mohou účastnit prostřednictvím Facebookové stránky festivalu.


„Bylinky byly dříve spíše pohádková a lékárenská záležitost. Dnes se dostávají do podvědomí nejen jako důležitý produkt v gastronomii a ve stylu zdravého života, ale i jako možnost si vyzkoušet vypěstovat na oko líbivou a užitečnou rostlinku doma. Určitě všem návštěvníkům poskytne náš první BylinkoFest mnoho námětů,“ sdělil náměstek generálního ředitele a ředitel pražského NZM Jiří Houdek.


Program BylinkoFestu je určen úplně pro každého. Nezáleží tedy na tom, zda s bylinkami už po léta čarujete, nebo jestli stojíte úplně na začátku a plánujete zasadit svou první bazalku či třezalku právě letos na jaře, na tom nezáleží.


Nebudou chybět ani zajímavé přednášky Vladimíra Mazala, Jarmily Podhorné a Emila Havelky, které doplní dopolední a odpolední blok plný informací a prezentací a také praktické workshopy zaměřené například na výrobu bylinkových tinktur či šamponů.


Organizátory akce jsou Bylinkofest a Národní zemědělské muzeum. Cena vstupného je pro návštěvníky BylinkoFestu 50 Kč, za workshopy zájemci zaplatí od 150 do 200 Kč. V době konání festivalu si návštěvníci mohou navíc prohlédnout ostatní expozice Národního zemědělského muzea.


Více informací naleznete také na nzm.cz.


Foto: pixabay.com

Zdroj: nzm.cz

(ewe)