Praha.cz

 
Tříkráloví otužilci na plavecké pouti do Pražských Benátek
Pondělí, 04. leden 2016 08:11
Tříkráloví otužilci na plavecké pouti do Pražských Benátek

Muzeum Karlova mostu společně s Českou otužileckou unií tradičně přivítají nový rok Tříkrálovou plavbou. Ve středu 6. ledna 2016, s panoramatem Hradčan v zádech, poplave za převoznickým punčem do Pražských Benátek několik desítek odvážných plavců. Tříkrálovou tématiku připomenou tři symbolické panovnické koruny na hlavách tří plavců. Zváni jsou nejen příznivci otužování, ale i všichni ti, kteří chtějí odvážlivce podpořit.


V samém srdci hlavního města se tříkrálové plavání uskuteční již pošesté. Více než tři desítky plavců tak na vlastní kůži okusí teplotu chladných vod Vltavy pod Karlovým mostem a urazí svou mrazivou pouť, aby požehnali Muzeu Karlova mostu. Motorová loď Pražských Benátek s otužilci na palubě zastaví tradičně u pátého mostního pilíře Karlova mostu, tedy blízko místa, kde bylo do Vltavy svrženo tělo sv. Jana Nepomuckého, patrona všech plavců a loďařů. Odtud pak zamíří do přístaviště Judita, které je schované pod prvním obloukem Karlova mostu.


Po uplavání trasy dlouhé dvě stě metrů se v historickém prostoru posledního dochovaného oblouku Juditina mostu pod Křižovnickým náměstím zahřejí výborným převoznickým punčem a čočkovou polévkou a symbolicky požehnají Muzeu Karlova mostu.


Každého účastníka plavání odmění předseda České otužilecké unie a houževnatý propagátor otužování Vladimír Komárek společně s převozníkem pražským Zdeňkem Bergmanem pamětním diplomem a volným lodním listem na plavbu Pražskými Benátkami se vstupem do Muzea Karlova mostu, kde až do 3. února 2016 probíhá výstava betlémů s názvem „Jak se rodí betlémy“.


Harmonogram akce:

  • 11:55 Fotografování otužilců před Muzeem Karlova mostu
  • 12:00 Vyplutí lodi Vodouch s otužilci na palubě
  • 12:20 Připlutí otužilců do přístaviště pod poslední zachovaný oblouk Juditina mostu

Foto: pixabay.com

Zdroj: Muzeum Karlova mostu

(ewe)