Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy
Císařský ostrov čeká proměna
Neděle, 12. červen 2016 06:36
Císařský ostrov čeká proměna

Císařský ostrov, který je největším pražským ostrovem, získá novou podobu. Rozšíření čistírny odpadních vod zde nabídne možnost upravit ostrov tak, aby sloužil k odpočinku i aktivnímu pohybu dětem i dospělým a současně byla zachována krása okolní krajiny. Na náplavce u Trojské lávky mohou již nyní zájemci obdivovat výstavu, která mimo jiné představí základní principy plánované revitalizace ostrova.

Celý článek...
 
Praha 5 plánuje nové farmářské trhy, tentokrát více sousedské a v jiné lokalitě
Sobota, 11. červen 2016 11:12
Ilustrační foto, Pixabay

Praha 5 chce vlastní farmářské trhy - klidnější, zaměřené více na obyvatele Prahy 5, podporující komunitní život. Rada městské části proto schválila na své schůzi záměr na pronájem pozemku na náměstí 14. října, v okolí kostela sv. Václava. Náměstí 14. října je přitom jen pár desítek metrů od křižovatky Anděl, kde zatím byly farmářské trhy pořádány.

Celý článek...
 
Řidiči pozor, tento víkend začínají opravy Strahovského tunelu, opravují se i rampy u tunelu Mrázovka
Sobota, 11. červen 2016 07:00
Strahovský tunel, ilustrační fotografie TSK Praha

Řidičům se zkomplikuje cesta po Praze - omezí jí jak dopravní opatření ve Strahovském tunelu, tak i oprava ramp u tunelu Mrázovka - nájezdové rampy od ulice Mozartova a sjízdné rampy ve směru na ulici Plzeňskou mezi Strahovským tunelem a Mrázovkou. Strahovský tunel přitom bude částečně nebo úplně uzavřen během června několikrát.

Celý článek...
 
Víkend v Praze – tipy na 11. 6. a 12. 6. 2016. Pestrý víkend s programem pro každého
Pátek, 10. červen 2016 14:22

Křtiny slůněte budou opravdu slavnostní záležitostí, podobně jako výjimečná možnost navštívit francouzskou diplomatickou misi. Stejně výjimečná je Pražská muzejní noc s úžasným systémem dopravy mezi 80 muzejními budovami v Praze. A je tady ještě řada možností, kde se vaše děti opravdu vyřádí a vy si třeba poslechnete dobrou muziku a ochutnáte víkendové speciality. Nebo vás spíš přitáhne největší motoristická show?

Celý článek...
 
Sousedi si pomáhají
Pátek, 10. červen 2016 13:03
Sousedi si pomáhají

Potřebujete půjčit nářadí, pomoci s opravou či vyvenčit psa a neznáte ve svém okolí nikoho, kdo by vám pomohl? Městská část Praha 13 tuto situaci vyřešila a snad jako první v České republice spustila nový portál ProSousedy.cz. Ten od středy 8. června nabízí sdílení věcí a dovedností mezi obyvateli Prahy 13.

Celý článek...
 
Víkendové akce omezí dopravu v centru metropole
Pátek, 10. červen 2016 06:56
Víkendové akce omezí dopravu v centru metropole

Praha je městem, kde se stále něco děje. Není proto divu, že i nadcházející víkend zde proběhne hned několik společenských a kulturních akcí, které do jisté míry omezí dopravu. Při Pražské muzejní noci, přehlídce a závodu supersportů z celé Evropy Diamond Race, akci AVON proti rakovině prsu i spanilé jízdě skútrů budou policisté dohlížet na veřejný pořádek a situaci v dopravě.

Celý článek...
 
Tento pátek 10.6.2016 se koná Noc kostelů, už jste si vybrali, který kostel navštívíte?
Čtvrtek, 09. červen 2016 13:10
Noc kostelů 2016

Tento pátek 10. června 2016 proběhne další ročník akce NOC KOSTELŮ - netradiční večer, kdy křesťanské farnosti, sbory a arcidiecéze otevřou své kostely všem zájemcům o křesťanství, sakrální architekturu či jiné duchovní umění. Připraveny jsou koncerty, divadlo, komentované prohlídky, návštěvy jinak nepřístupných prostor, modlitby či příjemná setkání.

Celý článek...
 


Strana 8 z 331