Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy
Ve Středních Čechách vznikají nová chráněná území, budou chránit vzácné rostliny i živočichy
Sobota, 18. červen 2016 08:36

Dobrá zpráva pro přírodu - ve středních Čechách aktuálně přibudou nová maloplošná chráněná území a přírodní rezervace, chránící netopýry, vzácné živočichy i rostliny, například vzácnou orchidej či koniklec. Prvních deset území vznikne nyní, další vzniknou ještě během letošního roku.

Celý článek...
 
Praha bude v létě ve znamení retro
Pátek, 17. červen 2016 19:30
Praha bude v létě ve znamení retro

Už jsme vás seznámili s výstavou v Tančícím domě, kde si připomenete atmosféru našich bytů v 70. a 80. letech. Pro přátele dizajnu let minulých se nyní v Nové budově Národního muzea otevřela další výstava, která sáhla ještě hlouběji do minulosti. Pod názvem Retro se představí desítky historických šatů, hraček, vybavení domácnosti a techniky od 19. století až po sametovou revoluci.

Celý článek...
 
Pražané dostanou možnost mluvit do budoucí tváře Prahy
Pátek, 17. červen 2016 07:21
Pražané dostanou možnost mluvit do budoucí tváře Prahy

Bez většího zájmu médií zveřejnil před týdnem Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy na svém webu návrh nového územního plánu pro Prahu – Metropolitní plán. Včera Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo, že do konce srpna bude vypracován konkrétní soubor opatření pro efektivní participaci veřejnosti při přípravě a projednávání plánu.

Celý článek...
 
Kinobus je připraven na deváté turné po vybraných pražských místech
Čtvrtek, 16. červen 2016 13:24
Kinobus je připraven na deváté turné po vybraných pražských místech

Ani v letošním roce nepřijdou filmoví fanoušci o oblíbené pojízdné kino. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zahájí jeho deváté turné v pondělí 20. června na Proseku. V průběhu léta pak nabídne Kinobus divákům ve čtrnácti pražských lokalitách více než 50 promítacích večerů, kde se vedle českých filmů odehrají i tituly zahraniční.

Celý článek...
 
Ochutnávka čínské kultury v Náprstkově muzeu
Čtvrtek, 16. červen 2016 06:29
Ochutnávka čínské kultury v Náprstkově muzeu

Poznat nejlidnatější zemi světa a přitom neopustit Prahu. Vše je možné! V neděli 19. června na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur proniknou návštěvníci do tajů čínské kultury, a to všemi smysly. Na programu festivalu nechybí workshopy, ukázky tanců a bojového umění, ochutnávky tradiční čínské kuchyně, dílny pro děti i dospělé, přednášky s promítáním a mnoho dalších aktivit.

Celý článek...
 
Tajemný Malostranský hřbitov se opět otevírá veřejnosti, přijďte se zúčastnit jeho slavnostního otevření tuto sobotu 18. června
Středa, 15. červen 2016 15:19

Malostranský hřbitov je vzácná romantická památka, nacházející se nedaleko rušné křižovatky Anděl. Většina návštěvníků jej zná z minulosti jako tichý, tajemný, břečťanem zarostlý a zanedbaný kout, to se teď ale mění. Hřbitov byl několikrát zachráněn před zničením a nyní opět povstává z popela – přijďte s přesvědčit, od 18. června se Malostranský hřbitov opět otevírá veřejnosti!

Celý článek...
 
Praha má v soutěži Strom roku svůj dub, podpořte ho hlasováním!
Středa, 15. červen 2016 07:37

Dub, nominovaný do soutěže STROM ROKU za Prahu, je letitý Dub letní, přezdívaný "Otec dubů", který roste již více než 300 let na hrázi rybníku Homolka v přírodní památce Milíčovský les. Jde o památný strom s mohutným kmenem o obvodu více než 5 metrů. Podpořit strom a hlasovat letos můžete i netradičně - svým starým mobilním telefonem.

Celý článek...
 


Strana 7 z 331