Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (15. 02. 2016 - 21. 02. 2016)
Neděle, 14. únor 2016 14:35
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (15. 02. 2016 - 21. 02. 2016), foto: pixabay.com

Valentýnský víkend se pomalu chýlí ke konci a před námi jsou opět pracovní dny. Během nich můžete sedět doma a čekat na další dny volna, nebo si je můžete zpříjemnit například některou akcí z našeho přehledu. Vyberou si příznivci sportu a netradiční podívané, milovníci večerních vycházek, Mozarta i cestování. Nechybí ani akce pro děti či dobročinný Tříkrálový trh. Přejeme příjemnou zábavu!Florbalové derby

15. 02. 2016

Plakát k akci z webu MČ Praha 9 V pondělí 15. února ožije Arena SPARTA Podvinný mlýn pod náporem fanoušků. Florbalisty Bohemians zde čeká velký zápas proti celku Mladé Boleslavi. Na utkání vás nečeká pouze divácky atraktivní florbalové derby. Můžete se těšit na bohatý doprovodný program, který zaujme děti i dospělé. V prostorách haly bude umístěno hned několik stanovišť, kde se můžete „vyřádit“. Nebudou chybět vložené divácké soutěže, soutěž o mobilní telefon a další dárky od partnerů. Prvních 600 diváků dostane navíc pivo či nealko nápoje zdarma. Nenechte si ujít tuto nezapomenutelnou atmosféru!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Arena SPARTA, Podvinný mlýn 2131/11, Praha 9Tříkrálový trh

15. 02. – 17. 02. 2016

Plakát k akci z webu MČ Praha 8 Na Tříkrálovou sbírku, kterou každoročně pořádá MČ Praha 8, navazuje tradičně Tříkrálový trh. Ten letos proběhne od 15. do 17. února a jeho návštěvníci si mohou opět vybrat z široké nabídky nerozdaných darovaných věcí. Dobrovolným příspěvkem tak mohou podpořit neziskové organizace, jako je Centrum integrace dětí a mládeže CID, o.s., FOD – Azylový dům Klokánek Praha 8, Romodrom o.s. a další.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: KD Ládví, Binarova 1661, Praha 8Večerní výpravy za sovami

16. 02. – 17. 02. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Ještě před začátkem jara se můžete vydat na večerní vycházku do nitra lesa a pátrat po neslyšících nočních lovcích, které jen tu a tam prozradí tajemné houkání. Vycházku si užijí děti i dospělí. Pokud bude štěstí přát, dáte se do řeči například s kalousem ušatým či puštíkem obecným, anebo některým z pražských výrů velkých. První cesta Za sovím houkáním povede oborou Hvězda. Hned následující den, tedy ve středu 17. února se můžete za sovami vypravit do Chuchelského háje, kde společně vypustíte uzdraveného výra velkého. Vzhledem k omezené kapacitě exkurzí je třeba se předem objednat!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Obora Hvězda, Chuchelský hájZimní Pražská tyčka

17. 02. 2016

 Ilustrační foto z webu pixabay.com Od 22. srpna 1992, kdy byl poprvé položen skokanský rozběh na Václavském náměstí v Praze, se Pražská tyčka stala divácky oblíbeným závodem. Každoročně v průběhu června-července tak Praha vidí adrenalinovou show na nejvyšší evropské, či světové úrovni. Aby své umění mohli čeští i světoví atleti předvést i v zimě, koná se od roku 1997 také Zimní Pražská tyčka, která proběhne nově v Metropoli Zličín, a to 17. února od 12 hodin.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Metropole Zličín, Řevnická 1, Praha 5Mozart v Praze

18. 02. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com V letošním roce uplyne 260 let od narození hudebního skladatele a klavírního virtuosa W. A. Mozarta. Při této významné příležitosti připravila městská část Praha 5 řadu kulturních akcí, které jsou věnované jeho památce. Mezi výstavou Jaroslavy Pešicové: „Mozart všemi smysly“ či Mozartovskými koncerty se mohou zájemci těšit na zajímavou přednášku Doc. PhDr. Volka, předsedy Mozartovy obce, která se uskuteční ve čtvrtek 18. února v 17 hodin v Letohrádku Portheimka ve Štefánikově ulici na Smíchově.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Galerie Portheimka, Štefánikova 12, Praha 5Dětské taneční v Galerii Harfa

18. 02. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Chodit do tanečních by stále mělo patřit k základnímu vzdělání. Své potomky na ně můžete připravit už teď! V Galerii Harfa v tomto týdnu startují bezplatné kurzy tance pro děti od 6 do 13 let pod vedením mistra České a Slovenské republiky v latinskoamerických tancích a finalisty televizního pořadu StarDance Marka Dědika. Kurzy probíhají ve čtvrtek od 16 do 17 hodin v obchodě Bambule. Pro děti jsou nejen zábavou a pohybovým cvičením, ale současně také přípravou na klasické taneční, kde mohou díky průpravě později zazářit. Tak co myslíte? Stane se vaše ratolest hvězdou tanečního parketu, stejně jako Marek Dědik?


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Galerie Harfa, Českomoravská, Praha 9Holiday World 2016

18. 02. – 21. 02. 2016

Fotogalerie Holiday World 2015 z webu www.holidayworld.cz Kouzlo exotických dálek či krásu tuzemských regionů si můžete vychutnat na jubilejním 25. veletrhu cestovního ruchu. I letos nebude chybět bohatý program pro odborníky (zajímavé workshopy, přednášky a semináře na aktuální témata v oboru) i laickou veřejnost, kterou kromě nabídky individuální dovolené a zájezdů jistě přiláká přehlídka cestovatelských filmů, autogramiád a výstav cestovatelských fotografií WorldFilm a Expediční kamera. Souběžně bude probíhat také 10. ročník veletrhu Top Gastro and Hotel.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Výstaviště Praha – Holešovice, Areál Výstaviště 67, Praha 7Vesmírná Lego mise

19. 02. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Děti mají bujnou fantazii. Nyní ji mohou využít a vydat se na vesmírnou lego misi. Nejprve si postaví svou lego raketu, naplánují si, kam poletí a pak se vydají na cestu. Koho asi na nové planetě potkají a co tam uvidí? Akce je určena pro děti ve věku 3 až 6 let. Pro tyto vzdělávací účely jsou využívány sady LEGO Education, díky kterým je možné dětem představit nejrůznější témata z různých školních předmětů.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Kiddům, Jičínská 2348/10, Praha 3 – Vinohrady


(ewe)